Amazon zprovoznil v Kojetíně distribuční centrum

Čtyřpodlažní robotické distribuční centrum v průmyslovém parku na okraji Kojetína pro Amazon postavila společnost Panattoni. Logistické centrum si vyžádalo investici více než pět miliard korun, projekt financovala skupina Accolade. Celková rozloha haly přesahuje 187.000 metrů čtverečních, její půdorys zabírá 51.000 metrů čtverečních. Výška budovy přesahuje v místech, kde vedou schodišťové šachty, 27 metrů. Zaměstnancům budou práci v logistickém centru v Kojetíně usnadňovat speciální robotické jednotky.

Firma Amazon před časem zahájila nábor zaměstnanců pro distribuční centrum v Kojetíně, podrobnosti o počtu zájemců o tuto práci nezveřejnila. „V distribučním centru nalezneme širokou škálu pracovních míst od inženýrů a odborníků na robotiku, přes finanční manažery a IT specialisty až po týmy, které chystají, balí a expedují objednávky zákazníků,“ stojí ve zprávě Amazonu. Nástupní mzda zaměstnanců na vstupních pozicích činí 190 korun za hodinu, u vedoucích týmů 225 korun za hodinu. Balíček zaměstnaneckých výhod zahrnuje například desetiprocentní bonus ke mzdě, životní pojištění, penzijní připojištění, bezplatnou dopravu do zaměstnání či dotované stravování.

„Investice Amazonu v Kojetíně je dalším důkazem našeho závazku vůči České republice, neboť po plném zprovoznění zde vytvoříme až 2000 nových trvalých pracovních míst,“ uvedl generální ředitel Amazonu pro ČR Michal Šmíd.