Muž přišel podvodem na internetu o dva miliony korun

Devětadvacetiletý muž z Mladoboleslavska chtěl na internetu investovat do kryptoměny, přišel o dva miliony korun. Případem se nyní zabývají kriminalisté. Na webu o tom informovala krajská policejní mluvčí Barbora Schneeweissová. V případě dopadení a odsouzení hrozí pachateli za podvod až osm let vězení. Policie před podobnými případy opakovaně varuje.

„Poškozený 29letý muž uvěřil investicím do kryptoměny a podle pokynů na internetové stránce zaslal ke zhodnocení postupně dva miliony korun. Zhodnocení se ale nekonalo a muž nedostal zpět ani své peníze,“ uvedla policejní mluvčí.

Policie se podobnými případy zabývá opakovaně a varuje před nimi. Minulý týden například přišlo podle policie několik lidí a jedna firma ze Zlínska za období dvou týdnů podvodem o 4,256 milionu korun. O peníze je podvodníci připravili při domnělých investicích do kryptoměny nebo do dalších investičních společností nabízejících vysoký výnos.

Policie rovněž doporučuje, aby si lidé neinstalovali do vlastních elektronických zařízení žádné programy, které umožňují dálkový přístup jiným lidem, a aby cizím lidem nepovolovali vstup do internetového bankovnictví. Policie vybízí i k obezřetnosti u nákupu kryptoměn.